Zapiekanki

niedziela, 27 stycznia 2013

Czasem trzeba posprzątać lodówkę. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię to robić. Pozbywam się zaległego jedzenia, którego kupiłam trochę za dużo a już myślę co zapełni lodówkę przy najbliższych zakupach. Takich przepisów mam mnóstwo, właściwie pojawiają się przy każdym sprzątaniu. Najlepsze w nich jest to, że nie trzeba się trzymać konkretnych składników. Czegoś nie mam? Trudno. Mam coś innego? Dawaj! Zawsze da się coś wykombinować byle nie wyrzucać jedzenia. Nie znoszę tego robić. 

SKŁADNIKI:
 


- 1 duża papryka
- 0,5 kg ziemniaków
- 2 średnie cebule
- puszka kukurydzy
- 20 dag dowolnej wędliny
- łyżka margaryny lub masła

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego przepisu znajdziesz TUTAJ.

11:50, widelcempomapie , Zapiekanki
Link Komentarze (2) »
piątek, 04 stycznia 2013


Męska zapiekanka nie oznacza, że żadna dziewczyna nie może jej zjeść. Na pewno jednak znajdzie większe zainteresowanie wśród Panów, zwłaszcza teraz na początku roku, kiedy wszystkie Panie próbują dotrzymać noworocznych postanowień. Tego typu przysmaki kojarzą mi się z wiejskim domkiem na uboczu, czymś z niczego i sprzątaniem lodówki. Można do niej wykorzystać każde mięso, ale boczek komponuje się najlepiej!

Skąd ją znam? Parę lat temu w zimny, chociaż letni wieczór gościłam na imprezie, na której podawano pieczoną w całości świnię - ach, to jedna z najpyszniejszych rzeczy jaką jadłam w życiu! I wyobraźcie sobie, że jako dodatek do prosiaczka podawano właśnie taką zapiekankę. Prosto z wielkiego czarnego kociołka! Większość dziewczyn, zwłaszcza te dbające o linie łapały się za głowy.

Wtedy zrozumiałam, że ta przepyszna zapiekanka jest zdecydowanie męskim rarytasem. Na szczęście wychowałam się wśród chłopaków i zjadam ją równie chętnie! Jest szalenie kaloryczna, więc chyba trzeba potraktować ją jako "raz na jakiś czas".

SKŁADNIKI:

- 300-400 g boczku wędzonego
- 2-3 duże cebule 
- pół kilograma ziemniaków
- 1/4 kostki masła
- 2 łyżki chrzanu (opcjonalnie)
- sól, pieprz
 
Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego przepisu znajdziesz TUTAJ.

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi