Relacje, opinie, sztuczki

piątek, 28 lutego 2014

Wszystko w życiu się kończy. Wszystko się zmienia. Dlatego to koniec Widelcem po mapie...

A przynajmniej koniec widelca, jakiego znacie ;) Mam nadzieję, że odetchnęliście z ulgą, bo przecież zdążyłam się z niektórymi moimi czytelnikami bardzo polubić. Od dziś blog funkcjonuje pod nowym adresem http://widelcem.blogspot.com.

Zmienia się wygląd, zmienia się ilość postów na głównej stronie, nie zmienia się jedno - podróże. Będzie ich tak wiele jak dotąd, a za nimi będą szły przepisy. Mam nadzieję, że mimo tej przeprowadzki będziecie mi towarzyszyć i pomożecie dotaszczyć kartony do nowego miejsca.

Ponieważ blox zrobił, co mógł by utrudnić mi przeniesienie się na nową platformę, to musiałam wszystkie wpisy dodać od nowa ręcznie. Niestety była jednak rzecz, której nie mogłam ominąć. Komentarze... Wraz z zamknięciem drzwi na bloxie, zostają tu Wasze cudowne komentarze, czasem kontrowersyjne opinie, wskazówki i podpowiedzi.

Jeśli chcecie mi sprawić przyjemność to zajrzyjcie do nowej wersji i skomentujcie te wpisy, które już wypróbowaliście albo te, które zamierzacie. To będzie dla mnie taki prezent do nowego "M". Żegnam się z dzisiejszym widelcem bez żalu, ale z sentymentem. Mam nadzieję, że Widelcem po mapie 2.0 pozwoli mi rozwinąć skrzydła. A Wy tylko na tym skorzystacie!

Obiecuję, parapetówka będzie huczna. Szykujcie się! Wszyscy jesteście zaproszeni, a adres znacie:


widelcem.blogspot.com

wtorek, 21 stycznia 2014

No to mamy dziś Dzień Babci. Postanowiłam, że muszę mojej zadedykować jeden wpis. I będzie on o przesolonej jajecznicy :)

Ciepłe szaliki, poprawianie kurtek, długie spacery, zabawy, pozwalanie na więcej niż rodzice. Tak mniej więcej kojarzy się babcia. Moja nigdy taka nie była. Do dziś pracuje, jeździ po świecie, prowadzi samochód itd. Nie jest babcią z szablonu, nie siedzi w fotelu. Pewnie, że czasem byłoby lepiej, ale z drugiej strony... Może gdyby usiadła w fotelu poczułaby co i jak bardzo ją boli :)

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

środa, 01 stycznia 2014

Ale to był rok... Działo się praktycznie wszystko, było zwyczajnie i spokojnie, było gorzej i było lepiej. Były cudowne zaskoczenia, niespodziewane zwroty akcji, było mnóstwo przepysznego jedzenia. Rok zaczął się w Anglii, później było sporo podróży, choć głównie po Polsce, a na koniec roku okazało się, że pojadę też gdzieś dalej ;) Ale to zdradzę Wam jutro...

Zrozumiałam sporo rzeczy, przestałam nerwowo zerkać w statystyki, sprawdzać i przeliczać cyferki. Pisałam wtedy, kiedy miałam coś do powiedzenia i do pokazania. Z każdym kolejnym wpisem starałam się nauczyć robić zdjęcia i choć daleko mi do tych najpiękniejszych, to i tak jestem z siebie dumna :)

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

sobota, 02 listopada 2013

 

Zastanawiałam się czy dodać ten wpis. To już kolejna moja opinia, a nie przepis. Nigdy jednak nie zakładałam, że to będzie blog od przepisu do przepisu. Jeśli kogoś, razem ze mną zainspiruje do dyskusji to będę bardzo zadowolona.

Powiedzcie mi, kiedy to się stało? W którym momencie popełniliśmy błąd? Bo coś mi umknęło... Kiedy 1 listopada zamienił się w festyn? Nie jestem za tym, żeby Wszystkich Świętych przeżywać niczym pogrzeb, w grobowej atmosferze i czarnych ubraniach. Tylko czy wszystko dziś musi odbywać się przy dźwiękach komórek i zapachu frytek?

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

wtorek, 08 października 2013

Choć Kraków słynie z obwarzanków i tradycyjnego podejścia do każdej dziedziny życia, to właśnie tu rozegrała się bitwa o najlepszą pizzę! 

W urokliwej Trattorii Soprano, zlokalizowanej blisko Rynku, choć z dala od najgłośniejszych ulic miasta, spotkały się blogerki kulinarne. W szranki z nimi stanęły też dwie osoby wyłonione w konkursie internetowym. Nie wiedziałam kogo się spodziewać, a tu same znane mi z internetu buźki. Była Trochę Inna Cukiernia, Pora Coś Zjeść, Kuchnia na Wzgórzu i I love cooking. Oczywiście najpierw doświadczony pizzer - prawdziwy czarodziej pizzowego ciasta przeszkolił dziewczyny (bo tak się złożyło, że żaden mężczyzna nie podjął rękawicy) i przygotował idealne ciasto.

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

 
1 , 2 , 3 , 4

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi