Blog > Komentarze do wpisu

Zakupy na 7 dni - co się je na świecie?

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają tygodniowe zapasy jedzenia w różnych częściach świata? Ile produktów potrzebuje przeciętny Niemiec, a ile Włoch? Co jest głównym pożywieniem Hindusów, a co Japończyków? Kto i ile wydaje na jedzenie w ciągu tygodnia? Mnie to zafascynowało.

Wpadłam na tę serię zdjęć przypadkiem. Zrobił je Peter Menzel i umieścił w swojej książce Hungry Planet, która w całości traktuje o tym, co i gdzie ludzie jedzą. Menzel jeździł po świecie i fotografował zapasy, które przeciętna rodzina robi na najbliższe siedem dni. To niesamowite ile jedzenie mówi o danym kraju. Taka fotograficzna podróż dookoła świata dała mi dużo do myślenia, czasem przywoływała uśmiech i wiele wspomnień.

Przykładowo widać, że w USA króluje wysoko przetworzone jedzenie. Na stole jest trochę coca-coli, chipsy, zestawy z McDonald'sa i Burger Kinga. Są też 2 pizze (a przecież mówimy o 7 dniach), sporo mleka i mięsa. Praktycznie wcale nie ma za to owoców i warzyw. Takie zapasy wyceniono na 341$. Dla czteroosobowej rodziny z Północnej Karoliny.

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

niedziela, 16 lutego 2014, widelcempomapie
Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak zastąpić składnik albo chcesz powiedzieć czy Ci smakowało pisz!

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Pudełko czekoladek, *.tczew.vectranet.pl
2014/02/18 11:20:07
Bardzo ciekawy blog.

Zostałaś wyróżniona do Liebster Blog Award przez czekoladomania.blogspot.com za dobrą robotę!

Szczegóły u mnie na blogu.
Zapraszam do odpowiedzi na pytania :-)

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi