Blog > Komentarze do wpisu

Ryba z oceanu, piasek w zębach - Kenia odc.2

Słońce dopiero wstało, wiatr podrywa piasek, który łaskocze mnie po łydkach. Ocean chyba wziął sobie wolne, bo woda cofnęła się o co najmniej 200 metrów. Mogłabym iść dobry kwadrans wgłąb oceanu, a wciąż nie zmoczyłabym kolan. Wzdłuż plaży biega kilku zapalonych turystów, którzy nawet na urlopie nie zapominają, że gdzieś w ich kraju czeka wymagający trener personalny. Poza nimi i mną nie ma tu właściwie nikogo. Jest 7:00.

Powoli schodzą się pierwsi sprzedawcy. Jeden z nich jest mi już dobrze znany. Handluje wycieczkami i od kilku dni intensywnie przekonuje mnie, że nikt tak jak on nie może pokazać mi rafy koralowej. Żeby było jasne - każdy z nich twierdzi dokładnie tak samo ;) Kilka dni wcześniej zapewniał, że ma na imię Charlie. Nie jestem do końca pewna czy to pokolonialne pozostałości czy jakieś tutejsze zamiłowanie do przekształcania własnych imion na te brytyjsko brzmiące. Lubię na niego patrzeć, bo codziennie rano wpycha w swoje uszy słuchawki i tańczy na plaży, jakby właśnie walczył o udział w You Can Dance. Jest usobieniem najważniejszego i najczęściej wypowiadanego zdania w tej części świata - Hakuna Matata (co znaczy nie martw się).

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

poniedziałek, 27 stycznia 2014, widelcempomapie
Tagi: ryba Kenia
Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak zastąpić składnik albo chcesz powiedzieć czy Ci smakowało pisz!

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi