Blog > Komentarze do wpisu

Zmrożona kawa - z ekspresem i bez!

"Ice Coffee, Coffee, Ice Coffeeeee" - krzyczeli plażowi sprzedawcy, gdy ostatni raz byłam we Włoszech. W latach 90. to był prawdziwy hit tamtejszych kurortów. Mrożona kawa, smażone oponki z cukrem i świeżo pokrojony kokos. Tak zapamiętałam włoską plażę. Wszystko to było sprzedawane z przenośnych lodówek takich jak te, które nad Bałtykiem transportują lody, drożdżówki i piwo. No dobra, sprzedawali tam też ogromne ręczniki - oczywiście nie z lodówek ;) Jako przybysze z północy nawet jeden taki ręcznik kupiliśmy (szczęście jego, że po 15 latach nadal jest w doskonałym stanie). 

Ale wracając do kawy... Robili ją właśnie tak jak ja dzisiaj proponuję tym, którzy nie mają ekspresu w domu. Dla tych, którzy nabyli tą życiodajną maszynę przygotowałam wersję drugą. Celowo jest to kawa bez kostek lodu, popularna ostatnio w wielu miejscach. Lód, który zamienia się w wodę i rozcieńcza kawę nie przekonuje mnie szczególnie. Mam nadzieję, że bardziej posmakuje Wam moja wersja. 

Zrobiłam kawę w wysokiej szklance, która ma objętość 300 ml ale możecie dostosować proporcje zarówno do małej filiżanki jak i całego wiadra :)

SKŁADNIKI: 
bez ekspresu:

- kopiata łyżeczka ulubionej kawy 
- 3/4 szklanki mleka
- gałka lodów (u mnie smak straciatella)

z ekspresem:
- ziarna ulubionej kawy (trudno powiedzieć ile, bo mój ekspres sam sobie mieli na bieżąco)
- 3/4 szklanki mleka 
- gałka lodów (u mnie straciatella)

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

czwartek, 08 sierpnia 2013, widelcempomapie
Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak zastąpić składnik albo chcesz powiedzieć czy Ci smakowało pisz!

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: whiness, *.superkabel.de
2013/08/08 17:49:59
Najlepszy napój na upały :)

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi