Blog > Komentarze do wpisu

Cukiernicze i piętrowe wyzwanie życia

Nie jestem specjalistą od tortów. Robię je jednak z przyjemnością i na wszelkie możliwe okazje. W tych dekorowanych stylem angielskim zakochałam się, nie gdzie indziej jak w Wielkiej Brytanii właśnie. Tyle że jak już wielokrotnie pisałam, tam takie torty leżą na półce w Tesco. Są jednak potwornie niesmaczne - przekładane w całości kremem maślanym (maślanym do bólu, bo zrobionym z kostki masła i odrobiny cukru pudru) i obłożone super słodkim lukrem plastycznym. Gdy jednak ten styl dekorowania tortów dotarł do Polski, szybko został przystosowany do naszych kubków smakowych. I dobrze, bo teraz tort może być i ładny i smaczny równocześnie. 

To było moje pierwsze spotkanie z lukrem plastycznym (używanym do tortu - wcześniej robiłam jakieś małe dekoracje do babeczek itd.), pierwszy raz robiłam też piętrowy tort. Od początku pewne było jedno - tort musi być podróżniczo-motocyklowy, bo co roku z jubilatem przemierzamy tysiące kilometrów na dwóch kołach. Chciałam, żeby motocykl był jak najbardziej podobny do oryginału, ale manualnie jestem trochę upośledzona i lepienie sprawiło mi sporo problemów. 

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego wpisu znajdziesz TUTAJ

piątek, 23 sierpnia 2013, widelcempomapie
Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak zastąpić składnik albo chcesz powiedzieć czy Ci smakowało pisz!

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Magda, *.dynamic.chello.pl
2013/08/24 12:10:31
Uroczy :)

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi