Blog > Komentarze do wpisu

Gorąca czekolada z nutelli

Czekolada na gorąco
To najprostszy przepis na dobry humor w zimne dni! Pamiętam, że pierwszy raz spróbowałam czekolady w płynie we Włoszech. Nie pasuje Wam do zimnych dni? To jasne! Tam czekolada była mrożona. Serwowali ją plażowi sprzedawcy prosto z narzuconych na ramię lodówek! Byłam wtedy dzieckiem i po powrocie do Polski tęskniłam za tym smakiem. Wakacje się skończyły, nadeszła zima i zrozumiałam, że najwyższy czas przypomnieć sobie smak tamtego napoju w wersji gorącej. Próbowałam z kakao, tabliczkami czekolady, wszystkim. Aż zrozumiałam, że sposób na tego typu pyszność jest tak prosta, jak prosto poprawia ona humor. 

SKŁADNIKI:
Czekolada:
- szklanka mleka
- łyżeczka nutelli 
- cynamon 

Bita śmietana: 
- 50 ml śmietany kremówki (30%)
- 2 łyżki cukru pudru

Widelcem po mapie wygląda teraz zupełnie inaczej i znajduje się pod innym adresem. Resztę tego przepisu znajdziesz TUTAJ.

wtorek, 27 listopada 2012, widelcempomapie
Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak zastąpić składnik albo chcesz powiedzieć czy Ci smakowało pisz!

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: gość, *.compower.pl
2013/02/05 22:19:44
Bita śmietana z białka jajka kurzego? hmm...polecam większą dbałość o szczegóły, wydaje się to w kuchni niezmiernie ważne.
-
widelcempomapie
2013/02/05 23:32:37
Owszem, w moim domu robi się taką od lat jeśli chce się użyć bitej śmietany w wersji bardziej piankowej, która nie ma być zbyt słodka (piszę o tym w przepisie). Oczywiście można użyć też ubitej śmietanki 30%, ja jednak do słodkich rzeczy (jaką niewątpliwie jest czekolada z nutelli) wolę używać tej wersji z białka. Co do ciągle poruszanego na blogach problemu surowych jajek, no cóż... każdy sam decyduje czy będzie je jadł czy nie i w jakiej formie :)

Pozdrawiam :)

Skontaktuj się ze mną: widelcem@gmail.com

Zdjęcia i treści prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Durszlak.pl Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi